Dothtml compilation warnings v DotVVM 4.2

Ahoj,
DotVVM 4.2 nyní loguje dothtml compilation warnings.
Dá se to nějak potlačit? Případně by to chtělo upravit.

Po upgradu mi to nyní totiž vypisuje např.:

Views/OsobyHodnoceniMesic.dothtml(36,140): Dotvvm Compilation Warning
<svg xmlns=“SVG namespace” width=“15” height=“15” fill=“currentColor” class=“bi bi-check-square-fill” viewBox=“0 0 16 16”>
^^^^^^^ HTML attribute name ‘viewBox’ should not contain uppercase letters. Did you intent to use a DotVVM property instead?

Mysím, že ale atribut “viewBox” je takto s vekým B zapsán správně, minimálně se to takhle vykopíruje např. z Bootstrab 5 icon.

Ano, podle specifikace je to správně s tím velkým písmenem. Když jsem ten warning přidával, tak mi nedošlo, že v SVG lower-case konvence platí jenom občas. Asi to vyřešíme tak, že přidáme seznam povolených atributů, nic moc lepšího mě nenapadá. Libovolné nápady jak tu heuristiku vylepšit vítám

Warningy chodí z třídy DotVVM.Framework.Compilation.ViewCompiler.DefaultViewCompiler, můžete jí celou umlčet tím, že jí nastavíte v konfiguraci minimální LogLevel na Error (Logging in .NET Core and ASP.NET Core | Microsoft Learn, nebo Logging in .NET Core and ASP.NET Core | Microsoft Learn). DotVVM na to žádnou option nemá

Já narazil zatím jen na ten viewBox, tak klidně stačí tím výčtem natvrdo povolených atributů. Nyní jsem to potlačil tím LogLevel.
Díky.

Ještě mě napadla naopak jedna věc, je v pořádku, že se ty warningy neobjevují v Compilation status page? Tam bych si uměl představit, že by bylo zobrazené, že status je CompiledWithWarnings nebo tak něco.

Díky za feedback, přidat warningy i do status page je dobrý nápad.

Stalo se, poslední preview 4.3 zobrazuje warning (a konečně i errory) v compilation page.

1 Like