Chyba při použití bs:DateTimePicker

Pokud do kontrolky bs:DateTimePicker binduji nullable DateTime?, není v ní případě NULL hodnoty proměnné žádný text. Vyberu-li pak konkrétní datum, zobrazí a binduje se správně. Potřeboval bych však, aby uživatel měl možnost zobrazené datum smazat (ponechat text kontrolky prázdný) a aby se mi opět v tom případě do proměnné nastavila hodnota NULL. Pokud to však udělám, dojde na stránce při postbacku k chybě validace:

“dotvvm–internal:1 validation Validation failed: postback aborted;”

Nedokážu přijít na žádnou možnost, jak toto obejít a reálně ve formuláři tuto kontrolku s možností NEzadání data využívat (např. zkusil jsem nastavit NULLování proměnné na bs:Button, ale po nastavení NULL ve statickém commandu se text bs:DateTimePicker stejně neodstraní a chová se to uživatelsky nepříjemně).

Prosím proto o radu, jak s tím zacházet, případně o opravu chyby tak, aby kontrolka po vymazání textu vložila do bindované proměnné NULL (pokud je tato nullable). Určitě by se tam také hodila funkcionalita jako z BP (AllowUnselect, ale to chápu nechcete).

Omlouvám se za pozdní reakci.
Jakou máte prosím verzi knihovny?
Tuhle chybu jsme již opravovali - zkoušel jsem to s poslední verzí 4.1.3 a tam se mi to chová korektně.

Bohužel poslední verze, kterou mám v rámci nedávno vypršeného předplatného je 4.1.2. Updatoval jsem na ni a v té to ještě stále nefunguje. Budu muset počkat, až se zase dostaneme na škole k nějakým projektovým penězům, pak začnu používat :confused: