Boostrap 5 DateTimePicker

Zdravím,
nedaří se mi komponentu přemluvit k tomu, aby byla lokalizovaná do CZ. Ostatní komponenty se chovají správně, což ukazuje na to že lokalizace je správně - používám net 6 localization middleware.
Zkoušel jsem i bez lokalizace nastavit default culture na cs, to samé.

Zkusil jsem i preview 4.2, ale pro změnu dostávám chybu při konfiguraci: System.ArgumentException: Could not find resource ‘DotVVM.Bootstrap5.Resources.Scripts.dotvvm-bootstrap.js’ in assembly DotVVM.Bootstrap5.

Je to známý bug a mám počkat na release 4.2.0?

Díky

Bug při vydání balíčku 4.2.0-preview07-final jsme opravili a máme vydanou verzi 4.2.0-preview09-final.

Co se týče lokalizace komponenty samotné, tak DateTimePicker je v BS 5 jen wrapper nad <input type=date>, takže nemáme možnost mu kecat do vzhledu, nastavení jazyka a formátu atd. - to si řídí browser sám.

V předchozích verzích jsme měli vlastní implementaci, která spoustu věcí neuměla a z hlediska přístupnosti to taky nebylo optimální, proto jsme se rozhodli jít touto cestou.
Pokud se vám podaří najít nějakou dobrou knihovnu, která to nad BS 5 implementuje nějak rozumně, tak asi není problém, abychom pro ni udělali wrapper.

Aha, tak v tom případě by to chtělo odstranit v dokumentaci větu o lokalizaci, ta mě totiž přesvědčila o tom, že je komponenta lokalizovaná :slight_smile:

Díky za feedback, to se tam asi dostalo zkopírováním z předchozí verze, kde jsme měli vlastní implementaci JavaScriptem a kde jsme to mohli ovlivnit sami.